رفتن به نوشته‌ها

عقل هرچیز بهتر از عقل آدمیزاد است

 

بابام سابقا مثلی برام تعریف کرده بود راجب قاضیی که موقع مطالعه کتب فلسفی به متنی عجیب می رسه. نوشته بوده “هرکی سر کوچیک و ریش بلند داشته باشه، احمقه.”

قاضی با خودش فکر کرد “سر کوچیک رو که کاری نمی تونم بکنم… حداقل ریش رو کوتاه تر کنم.”  _ریش انبوهی هم داشته_ هرچی می گرده یه قیچی یا چاقو واسه کوتاه کردنش پیدا نمی کنه در نتیجه توده ی ریش رو تو مشت میگیره و میره جلوی شمع که اون قسمت بیرون زده از دست رو بسوزونه و کوتاه تر بشه ولی وقتی میگیره رو شعله، ریش آتیش می گیره و دستش رو می سوزونه و به کل تا صورت رو از مو خالی میکنه.

فردا میاد و با مرکب زیر کتاب پوستی می نویسه: به تجربه اثبات شد!

این حکایت پس ذهن داشته باشید تا از روزم تعریف کنم.

دور قبلی که یه کاغذ کادوی گربه دار رو چیدم و چسپوندم تو بولت ژرنال، خیلی بهم چسپید و نوع جدیدی از کار دستی آرامش بخش رو کشف کردم_ استفاده از چسب و قیچی.

 

امروز که داشتم اتاق مرتب می کردم، زیر تخت یه پوست چیپس کلاسیک مزمز پیدا کردم. به نقاشی روی جلد که نگاه کردم با خودم گفتم “ایییول! می چسپونمش تو دفتر.”

که البته بخاطر لایه فویل داخلی دیگه نمی شد با چسب چوب متصلش کرد پس واسه چند ساعت گذاشتمش لای یه کتاب قطور تا یکم چروکاش کمتر بشه و بعد سعی کردم با چسب مایع رازی بچسپونمش ولی نشد. بعد واسه برطرف کردن گند حاصله مجبور شدم بشینم به کندن لایه های چسب با موچین و همینجور که مشغول بودم… فقط و فقط اون حکایت تو ذهنم مرور میشد.

 

اومدم اینجا ثبت کنم که ” به تجربه اثبات شد…” خلاصه.

منتشر شده در دسته‌بندی نشده

یک دیدگاه

  1. esquid esquid

    :))))

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *